Aktywny wypoczynek w Iwoniczu-Zdrój

Do miejscowości Iwonicz-Zdrój położonej w województwie podkarpackim każdego roku przybywa wielu turystów, którzy pragną przede wszystkim odpocząć od miejskiego zgiełku, a także skorzystać z oferowanych w tutejszym sanatorium zabiegów leczniczych. Niektóre osoby wybierające się na wakacyjny wypoczynek preferują jednak nieco bardziej aktywny sposób na spędzenie czasu, dlatego też w Iwoniczu-Zdroju nie powinni się nudzić.

Iwonicz-Zdrój położony jest w bardzo ciekawej okolicy pomiędzy licznymi wzniesieniami, dzięki czemu znajduje się tutaj kilka szlaków turystycznych, którymi można wybrać się zarówno na wycieczkę pieszą, jak i rowerową. Przed planowanym wyjazdem warto jednak sprawdzić jak w sezonie letnim kształtuje się tutaj baza noclegowa, gdyż w tym czasie przyjeżdża tutaj wielu kuracjuszy. Jeśli chodzi o noclegi Iwonicz Zdrój oferuje wygodne i przytulne miejsca do spania nie tylko w pensjonatach, ale także w pełni wyposażonych apartamentach, pokojach gościnnych w prywatnych domach i gospodarstwach agroturystycznych, dzięki czemu każda osoba z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wracając jednak do aktywnego sposobu spędzania czasu w tej miejscowości, warto na początek polecić park linowy, który tworzy trasa składająca się z 9 platform znajdujących się na drzewach, pomiędzy którymi znajduje się most linowy z kilkoma przeszkodami. Dosyć istotny jest fakt, iż o bezpieczeństwo uczestników dbają wykwalifikowani instruktorzy, a także profesjonalny sprzęt asekuracyjny. Osoby, które jednak zmagają się z lękiem wysokości, mogą wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową. Jeśli chodzi o szlaki turystyczne to warto wybrać się przede wszystkim na szlak czerwony, który prowadzi na górę Cergową. Rowerzyści mogą tutaj liczyć na wiele tras rowerowych, które prowadzą zarówno po górskich szlakach, jak i po bardziej płaskich terenach. Jest to dosyć dobre rozwiązanie, ponieważ niewprawieni rowerzyści mogą się troszkę podszkolić, aby w późniejszym czasie wybrać się na bardziej wymagające trasy.

Jak widać, w Iwoniczu można nie tylko wypocząć, ale również spędzić aktywnie czas. Osoby, które wybierają się do tej miejscowości głównie w celach leczniczych powinny wybrać się na krótki spacer po którymś ze znajdujących się tutaj szlaków turystycznych, ponieważ taka krótka przechadzka bardzo dobrze wpływa na zdrowie oraz samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>