Białogórskie krajobrazy

Każdego roku w okresie letnim, nad Bałtykiem sporo się dzieje. Liczne nadmorskie kurorty wręcz tętnią życiem. Ta radosna wrzawa ma swój urok, jednak nie każdy jest miłośnikiem takiego klimatu. Co jeśli marzymy o wakacjach nad morzem, ale odstraszają nas tłumy oraz hałas? Odpowiedzią na nasze potrzeby będzie bez wątpienia Białogóra. Gdzie mieści się ta cudowna oaza spokoju?

Wieś letniskowa jest położona pomiędzy Łebą a Władysławowem, na Wybrzeżu Słowińskim. Białogóra leży w powiecie Puckim, na skraju Wierzchucińskich Błot. W okolicy mieści się zjawiskowy Nadmorski Park Krajobrazowy. Znajdziemy tutaj co najmniej dwa ciekawe rezerwaty przyrody: Babnica i Białogóra. Piękne zielone tereny zachęcą nas do niejednej wycieczki. Z pewnością warto zbadać tutejsze szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze. Nadmorska przyroda bez wątpienia nas zauroczy. Wydmy, lasy sosnowe, torfowiska, obszary bagienne – w okolicy Białogóry znajdziemy wiele cennych krajobrazów. Mieści się tutaj nawet specjalny program ochrony siedliski „Białogóra”.

Skąd pochodzi nazwa wsi? Białogóra czerpię swoją nazwę od wydmy Białogóra, która mieści się jakieś 2,5 km od wsi. Wzniesienie jest zarośnięte charakterystycznym dla tych obszarów rodzajem lasów. Wydma jest pod ochroną i wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Piękne krajobrazy to nie jedyna zaleta Białogóry. Koniecznie odwiedźmy tutejszą plażę. Zauroczy nas cisza i spokój tego miejsca. Nie znajdziemy tutaj tłumów, nie przytłoczy nas niepotrzebny hałas. Tylko szum morza, czysty, biały piasek i sosnowy las w tle. Klimat Białogóry pozwoli nam czerpać z nadmorskich atrakcji pełnymi garściami. Z pewnością poczujemy się tutaj komfortowo i swobodnie.

Jakie noclegi znajdzie tu turysta? Baza wypoczynkowa jest rozbudowana i szeroka. Znajdziemy tutaj liczne oferty pokoi (Białogóra na meteorze). Dla osób o wysokich wymaganiach przygotowano ekskluzywne apartamenty oraz stylowe wille. W Białogórze mieszczą się także pięknie zaadaptowane dworki oraz gospodarstwa agroturystyczne. Z pewnością znajdziemy odpowiedni nocleg, który spełni nasze oczekiwania. Białogóra zapewni nam bogate walory przyrodnicze. Stanowi doskonałą bazę wypadową do położonych nieopodal miast, jak Jastrzębia Góra, Władysławowo czy Łeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>