Czekoladowy Adam Małysz w Wiśle

Dla wielu osób Wisła, czyli miasto położone w województwie śląskim kojarzy się tylko, lub też przede wszystkim z postacią naszego najwybitniejszego skoczka w historii czyli Adama Małysza. Z racji tego jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Mieszkańcy od dawna postawili na turystykę i w związku z powyższym powstało i nadal tworzonych jest tu wiele hoteli, pensjonatów czy też domów noclegowych (). Ich ofert szukać należy w internecie.

Udając się do tej uroczej miejscowości co krok natykamy się rzeczy związane z Adamem. Od skoczni nazwanej jego imieniem, która dumnie góruje ponad miastem po…. czekoladowego Adama Małysza. Dokładnie, nie przesłyszeliście się! Ta niecodzienna atrakcja znajduje się na placu Hoffa w hollu Domu Zdrojowego w Wiśle. Co warte podkreślenia, mimo swej słodkiej konsystencji, w bardzo wierny sposób oddaje mistrza. Postawiono na wymiary praktycznie 1:1. Ta jedyna w swoim rodzaju rzeźba jest dziełem członków Stowarzyszenia Cukierników RP. Przy jej wykonaniu pracowało osiem osób przez aż 264 godziny. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż wykonana została a aż 330 kilogramów białej czekolady. Praktycznie od roku 2001 cieszy ona oko nie tylko mieszkańców, ale także przybyłych w te rejony turystów. Zmiana nastąpiła w roku 2007, kiedy to figura przeszła dość gruntowną renowację. Dodatkowo w tym czasie uzupełniono ją o czwartą kryształową kulę należącą do pochodzącego z Wisły skoczka. By chronić tak odrestaurowaną rzeźbę postanowiono, że umieszczona ona zostanie w oszklonej gablocie. Jak widać pomysł ten się sprawdził, gdyż do dziś dnia dzisiejszego postać z wąsem spogląda zza szyb w kierunku odwiedzających Dom Zdrojowy. Co warte podkreślenia atrakcja jest całkowicie bezpłatna i cieszy się niesłabnąca popularnością.

2 myśli na temat “Czekoladowy Adam Małysz w Wiśle”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>