Dwa nowoczesne muzea w Warszawie

Przy okazji pobytu w Warszawie warto zwrócić uwagę na dwa obiekty, które są wyjątkowymi miejscami, ich odwiedzenie pomaga nam zrozumieć naszą historię i otaczający nas świat.

Pierwszym z takich miejsc jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum to jest absolutnie wyjątkowe i jedyne takie w Polsce. Tym, co sprawia, że jest jedyne w swoim rodzaju jest fakt, że wszystkie wystawy są interaktywne. To nie jest kolejne nudne muzeum, gdzie tylko ogląda się eksponaty i słucha suchych faktów. Tutaj wszystkiego możemy dotknąć, obejrzeć. Nieprzerwanie towarzyszą nam odpowiednie odgłosy, czujemy klimat powstania całym sobą. Tworzy go unikalna atmosfera tego miejsca, przez co odwiedzający mają uczucie, że przenieśli się w czasie. Całość stanowi idealne połączenie historii, którą należy przekazywać młodym pokoleniom z nowoczesnością, która ułatwia przyjęcie tej wiedzy, zrozumienia jej i zapamiętania na całe życie. Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, jednak z zainteresowaniem wszystkie ekspozycje oglądają również dorośli. Świetny pomysł połączenia klasycznego muzeum z muzeum na skalę światowej nowoczesności zyskuje coraz większą sławę wśród młodych, którzy tłumnie przyjeżdżają do Warszawy.

Drugim takim miejscem, w którym nowoczesność pozwala na przeżycie ciekawej przygody w muzeum jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Miejsce to zrobiło furorę wśród wszystkich, którzy interesują się otaczającym nas światem. Tutaj możemy poznać zasady działania różnych urządzeń, poznać etapy zachodzenia zjawisk fizycznych i chemicznych, a co najważniejsze, wszystko jest nam podane w formie multimedialnej. Każdego przyrządu możemy dotknąć i wypróbować na własnej skórze. Możemy też obejrzeć gwiazdy i planety w planetarium lub przeprowadzić chemiczne doświadczenie w laboratorium. Tak podana wiedza z łatwością wchodzi do głowy.

Ze względu na ogromną liczbę przyjezdnych oraz dość długi czas oglądania obu wystaw trzeba z wyprzedzeniem zadbać o noclegi. Bardzo szeroko rozwinięta jest baza noclegowa w Warszawie (więcej pod odnośnikiem), również ze względu na to, że jest miastem studenckim. Dlatego też każdy z przyjezdnych może zatrzymać się w jednym z hoteli, czy pensjonatów i mieć czas, by spokojnie obejrzeć najciekawsze miejsca, których w Warszawie z roku na rok jest coraz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>