Kopalnia Soli w Wieliczce – solne korytarze

Wieliczka, to podobnie jak nadmorskie Grzybowo >> przystanmielno.org.pl/torfowe-wydmy-na-terenie-grzybowa <<, miasto odpowiednie dla dużych i małych, przyjaciół i całych rodzin. Można tu spędzić czas spokojnie lub bardzo intensywnie. W Kopalni Soli w Wieliczce każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Każdy, kto chciałby zobaczyć cudowną pod każdym względem Kaplicę św. Kingi i inne miejsca znajdujące się w pobliżu, powinien wziąć udział w trasie turystycznej. Można tu zwiedzać podziemne Muzeum Żup Krakowskich, jak również podążać labiryntem solnych korytarzy. Dzięki takiej wyciecze odkrywamy tradycję i historię tamtejszej Kopalni Soli. W przypadku, gdy chcemy przeżyć prawdziwą przygodę, polecana jest trasa górnicza. Można tu chociażby na moment wcielić się w rolę górnika. Osoby, które cenią sobie skupienie i modlitwę, mogą skorzystać z podróży Szlakiem pielgrzymkowym „Szczęść Boże”. Wieliczka ma również wiele atrakcji dla najmłodszych. Mowa tu oczywiście o wyprawie z rodzicami lub szkolne wycieczki, które łączą w sobie naukę i zabawę. Do Wieliczki można również przyjechać grupowo. Przygotowano bowiem wiele różnych atrakcji jak np. wędrówka po podziemiach z wieloma zadaniami do wykonania. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. A jeśli chcemy tu zostać na kilka dni polecane są pensjonaty i kwatery, które możemy znaleźć pod linkiem >>  <<. Jest to bardzo obszerna baza noclegowa, w której znajdują się pokoje hotelowe, domki, gospodarstwa agroturystyczne i wiele innych.

Oprócz kopalni soli, warto również zwiedzić tężnię solankową >> www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa <<, która z pewnością zadziwi swoim wyglądem niejedną osobę. Z pewnością wycieczka do Wieliczki będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dorosłych jak i dzieci.  Z pewnością nikt nie będzie żałował tej wycieczki, dzięki niej będziemy mieli wiele miłych wspomnień, które z chęcią podzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Wiele ciekawych miejsc oraz liczne atrakcje przyczynią się do tego, że za jakiś czas powrócimy do tego miejsca jeszcze raz, aby móc na nowo przeżyć wspaniałe chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>