Krynicki Festiwal Biegowy

Co roku w Krynicy organizowane jest wielkie święto miłośników biegania. Pasjonaci tego sportu zjeżdżają do miasteczka ze wszystkich zakątków Polski. W ciągu zaledwie trzech dni rozgrywanych jest ponad trzydzieści konkurencji biegowych. Każdy biegacz znajdzie tu coś dla siebie – organizatorzy przewidzieli trasy o różnej trudności i zróżnicowanym dystansie. Co roku w tej imprezie bierze udział ponad 7 tysięcy sportowców. Krynicki Festiwal Biegowy to nie lada gratka zarówno dla początkujących amatorów jak i doświadczonych biegaczy, którzy na zawodach sportowych zdarli już nie jedną parę butów. Pakiety startowe rozchodzą się niczym świeże bułeczki. Warto zaznaczyć to, iż im wcześniej zakupi się pakiet, tym jego cena jest niższa. Najdroższe są oczywiście w dniu rozpoczęcia imprezy, a dodatkowo należy mieć na uwadze to, że przy takim obłożeniu może braknąć wolnych miejsc startowych.

Do wyboru są między innymi takie biegi jak Życiowa Dziesiątka czy Bieg 7 Dolin. Trasy są bardzo zróżnicowane – począwszy od krótkich dystansów poprowadzonych ulicami miasta, aż po wyczerpujący ultra maraton, który biegnie przez okoliczne górskie szczyty i doliny – jego długość wynosi aż sto kilometrów! Imponująca jest również pula nagród jakie można zdobyć podczas imprezy. W tym roku dla najlepszych uczestników przewidziano nagrody o łącznej wartości ponad 450 000 zł. Festiwal Biegowy rozgrywany w Krynicy to nie tylko zawody sportowe. Odbywa się tam wówczas również wiele imprez towarzyszących, takich jak koncerty, czy spotkania z mistrzami sportowymi. Dodatkową atrakcją są Targi EXPO. Nawet jeżeli nie jesteś sportowcem, to warto w jesienny weekend wybrać się do Krynicy, aby pokibicować biegaczom. Atmosfera podczas zawodów jest niesamowita. Z jednej strony daje się wyczuć sportowego ducha walki, a z drugiej strony nie ma mowy o zaciętej rywalizacji i parciu do mety po trupach. Wszyscy biegacze to jedna rodzina!

Jeżeli wybierasz się na Festiwal Biegowy, to pomimo dużej liczby uczestników imprezy, nie musisz martwić się o zakwaterowanie. Ta mieścina uzdrowiskowa to doskonała baza noclegowa – znajdziesz tu kwatery o różnym standardzie. Jeżeli masz ograniczone środki to znajdziesz tani nocleg w prywatnych domach lub schroniskach młodzieżowych. Z kolei, jeżeli cenisz sobie wysoki standard wypoczynku, to idealnym miejscem dla Ciebie będzie jeden z licznych luksusowych hoteli. Dobrze jest przed przyjazdem przeglądnąć w Internecie dostępne oferty. Najprościej zrobisz to wpisując w wyszukiwarce hasło: noclegi Krynica-Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>