Muzeum Marynarki Wojennej W Gdyni

Tak jak każde miasto ma swój punkt charakterystyczny tak i w Gdyni jest nim „Błyskawica”. Co roku w okresie letnim do miasta przybywa rzesza turystów chcących odpocząć w miłym i przyjaznym kurorcie. Szeroka baza wypoczynkowa [noclegi, kwatery, hotele], daje możliwość przyjęcia, aż kilkunastu tysięcy podróżników. Niemal każdy turysta jaki znajdzie się w tym mieście odwiedza właśnie Muzeum Marynarki Wojennej. Co roku podczas wysokiego sezonu to miejsce odwiedza blisko 11 milionów osób. Ta niezwykła liczba to wynik ciężkiej pracy i wysiłku jaki został włożony w przygotowaniu atrakcji. Z roku na rok placówka rozwija się, aby móc zapewnić nowe doświadczenia każdej odwiedzającej muzeum osobie.

W tym miejscu znaleźć można bezcenne eksponaty i pamiątki, które ciężko na co dzień zobaczyć. Muzeum obejmuje zwiedzanie pomieszczenia oraz poznanie historii jaka miała miejsce w okresie od II wojny światowej, aż do teraz. Drugą częścią jest Okręt „Błyskawica” znany w całej Polsce, mieszczący się przy Alei Jana Pawła II. Istnieje możliwość obejrzenia dwóch osobno lub wszystkich tych atrakcji razem. Ceny biletów zależą od takich czynników jak: wiek, ulgi, zwiedzanie z przewodnikiem.

Gdynia jest miastem, które łączy się z Gdańskiem i Sopotem tworząc Trójmiasto. W związku z tym, każdy wczasowicz ma możliwość wyboru atrakcji spośród szerokiej palety jakie oferują te trzy miejscowości. Muzeum Marynarki Wojennej otwarte jest 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. W tym czasie, podczas spaceru wzdłuż wybrzeża można zwiedzić zachwycający i inspirujący okręt, w którym to każdy turysta poczuje się jak marynarz. Dodatkowo wyposażenie, wielkość i ciekawe historie opowiedziane przez przewodnika sprawią, iż zabierze on każdą zwiedzająca osobę w podróż do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>