Przystanek w trasie po Bieszczadach – Uherce Mineralne

Co roku tysiące samochodów osobowych i autobusów ze szkolnymi wycieczkami podąża na południowy-wschód Polski, do najbardziej malowniczego i dzikiego zakątka naszego kraju. Bieszczadzka obwodnica wiedzie praktycznie do każdej miejscowości naszych Karpat. Na trasie dużej Bieszczadzkiej Pętli położona jest stara wieś letniskowa – Uherce Mineralne. Część turystów zatrzymuje się tutaj tylko na krótki odpoczynek i posiłek, ale niektórzy oczarowani jej pięknem zostają na dłużej. Wielu wędrowców Uherce traktuje jako bazę wypadową na pobliskie szlaki i do sąsiednich, ciekawych miejscowości. Niezależnie jaki jest powód naszego przyjazdu, na pewno czas tutaj spędzony będziemy miło wspominać. W Uhercach jest kilka zabytków, które na pewno warto zobaczyć. Dom Ubogich, który został wzniesiony przez właścicieli miejscowego dworu w celu niesienia pomocy najuboższym mieszkańcom wsi. Pasjonatów historii zainteresuje z pewnością dwór obronny Herburtów. W Bieszczadach znajduje się ponad 60 drewnianych cerkwi. Niektóre z nich ukryte są w małych wioskach i w lasach. Wiele z cerkwi można znaleźć właśnie w tych stronach.

Bardzo ciekawym miejscem w Uhercach Mineralnych [zobacz więcej / wikipedia.org] jest mała galeria „Pod jesionami”. Miejscowi pisarze, rzeźbiarze i malarze wystawiają tutaj swoją twórczość. Zachwyceni pięknem bieszczadzkiej krainy tworzą swoje oryginalne prace. Przyroda bieszczadzka jest jedyna w swoim rodzaju, zupełnie dziewicza i dzika. Niewiele jest takich miejsc nawet w całej Europie. Na pewno warto chociaż na kilka dni zostawić wszystko i wyjechać w Bieszczady, zatrzymać się w Ustrzykach Mineralnych i zapomnieć o wszystkich problemach jakie na co dzień nam towarzyszą. Tylko wędrując górskimi ścieżkami można wsłuchać się w odgłosy lasu i poczuć jedność z naturą. Baza noclegowa [cała lista na Uherce Mineralne / meteor-turystyka.pl] jaką dysponują Uherce Mineralne zapewnia wiele miejsc. Najpopularniejsze wśród turystów są gospodarstwa agroturystyczne i domki letniskowe, ale są tu również pokoje gościnne i schroniska. Z pewnością znajdziemy tu nocleg zgodny z naszymi oczekiwaniami i na naszą kieszeń. Większość obiektów działa przez cały rok. Zaplecze gastronomiczne to wiele miejsc z dobrymi i tanimi posiłkami. Liczba turystów odwiedzających co roku Uherce Mineralne świadczy o popularności tej wioski. Całe Bieszczady to ciekawy zakątek Polski, a Uherce Mineralne to mały przystanek w drodze na „szczyt” Karpat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>