Słowiński Park Narodowy w okazałych Rowach

Ostatnio podziwialiśmy piękno nadmorskiej przyrody w postaci torfowych wydm w Grzybowie, teraz pora na kolejną dawkę bałtyckiej natury. Podczas urlopu w Rowach, warto się zastanowić czy klika dni nie poświęcić na aktywny wypoczynek, kosztem plażowania. Położenie u wrót Słowińskiego Parku Narodowego gwarantuje nam niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania tego rejonu, obfitującego w dziką przyrodę, piękne jeziora i ciekawe formy terenu.

Informacje praktyczne

Wejście do Parku Narodowego może się odbywać wyłączenie w miejscach do tego przeznaczonych. Również wewnątrz, ruch odbywa się jedynie wyznaczonymi do tego celu szlakami. Jednak nie mamy się co obawiać, że po kilku godzinach wszystko zwiedzimy. Są tu wyznaczone dziesiątki kilometrów szlaków, o różnej długości i trudności. Wstęp do parku jest płatny, jednak nie są to kwoty odczuwalne dla kieszeni przeciętnego turysty. Samochód można zostawić na jednym z kilku parkingów usytuowanych przy wejściach.

Atrakcje Parku

Największymi i najbardziej znanymi atrakcjami są ruchome wydmy. Co roku możemy się spodziewać trochę innego ukształtowania. Można powiedzieć, że wydmy stanowią żywy organizm, który zawsze może nas zaskoczyć. Poza wydmami, na uwagę zasługują jeziora z rozwiniętym ekosystemem przybrzeżnej flory i fauny. Największe z nich to Łebsko, trzecie co do wielkości jezioro w Polsce. Równie malownicze są rzeki odwadniające parkowe jeziora – Łeba, Łupawa czy mniej znana Pustynka.

Możemy również zwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej zlokalizowane w Klukach. To ciekawa możliwość podglądnięcia kulisów życia rdzennych mieszkańców tych ziem. Atrakcji jest tyle, że warto poświęcić więcej czasu, niż jeden dzień na zwiedzanie. Konieczne więc będą jakieś noclegi w pobliżu parku.

Rowy to znana miejscowość wypoczynkowa. Mnogość różnego rodzaju hoteli, pensjonatów i kempingów pozwoli każdemu wybrać odpowiedni dla siebie nocleg. Ceny są zróżnicowane i uzależnione od sezonu. Najwyższy sezon, czyli okres wakacji, oczywiście winduje ceny. Rowy to jednak nie jest kurort, gdzie koszty mogą okazać się zbyt wygórowane dla przeciętnego Kowalskiego. Samemu można wybrać odpowiadający nam standard.

Słowiński Park Narodowy to bardzo ciekawa alternatywa dla spędzania czasu na plaży. Oczywiście, jedno drugiego nie wyklucza i warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam położenie Rowów i połączyć różne sposoby spędzania czasu na jednym urlopie. Tak spędzony urlop na pewno pozostawi nam wiele niezapomnianych wspomnień.

7 myśli na temat “Słowiński Park Narodowy w okazałych Rowach”

  1. Rodzinko z Mielna wasz blog jest bardzo ciekawy i chętnie czytam kolejne opowieści o waszych podróżach.

  2. nederlander wyjeżdżają i zwiedzają całą Polskę, jak chcesz poczytać o górach to wróć do poprzednich wpisów o Bieszczadach, Krynicy Zdrój czy Międzybrodziu Bialskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>