Średniowieczny Bytów

Pasjonujesz się rycerstwem? A może należysz do jakiegoś bractwa, które kultywuje tamten styl życia? Średniowiecze to Twoja pasja i często marzysz, by choć na chwilę znaleźć się w otoczeniu starego zamku i ludzi wystylizowanych na tamte czasy? W takim razie koniecznie przyjedź do Bytowa. To miejsce, gdzie czeka Cię wyjątkowa przygoda oraz dużo dobrego wypoczynku i wymarzony relaks.

Bytów leży na Kaszubach, a na jego terenie znajduje się wspaniała twierdza krzyżacka. Jej budowę zaczęto w 1340 roku. Długi czas była siedzibą krzyżackich rycerzy, a uważana za czasów swej świetności za wyjątkową, stanowiła bardzo popularne letnisko dla nich. Niestety jej świetność nie trwała długo. Podczas najazdu szwedzkiego została zniszczona i splądrowana. W tym czasie i na przestrzeni kolejnych lat miejsce miały tu różne wydarzenia, o których warto dowiedzieć się więcej przyjeżdżając do muzeum, które dziś się tu znajduje. Wyjątkowe eksponaty oraz średniowieczny klimat zamku przyciągają wielu turystów. Na terenie twierdzy jest także hotel oraz restauracja. Systematycznie organizowane są też imprezy rycerskie, z których słynie to miejsce. Bractwo Rycerzy Zamku Bytowskiego dba o to, by atrakcji nie brakowało. Pobyt w zamku i uczestnictwo w jednym z takich wydarzeń to przede wszystkim wspaniała lekcja historii. Polecane jest rodzinom z dziećmi oraz wycieczkom dla młodzieży, z uwagi na walory nie tylko rozrywkowe, ale także edukacyjne. Nie zapomnij więc zabrać ze sobą najbliższych.

Jeśli po dawce wrażeń zapragniesz ciszy i spokoju, przywitają Cię okoliczne krajobrazy i wspaniałe tereny do aktywnego wypoczynku. Jednym z licznych miejsc wartych odwiedzenia jest Góra Siemierzycka „Góra Siemierzycka Wikipedia”. Wspaniały szczyt, nietypowy przykład ukształtowania terenu na Kaszubach. Z jego wierzchołka rozciągają się wspaniałe widoki, które zachwycą każdego. Spacer okolicami dostarczy wielu pozytywnych wrażeń i sprawi, że wypoczynek będzie wyjątkowo udany.

Jeśli interesuje Cię pobyt w tej okolicy koniecznie zarezerwuj wcześniej kwaterę. Możesz to zrobić za pomocą internetu, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Bytów baza”. Baza noclegowa jest dość obszerna, jednak w czasie organizacji rycerskich imprez oraz w sezonie wakacyjnym mocno się kurczy. Noclegi w Bytowie to hotele, pensjonaty, apartamenty oraz kwatery prywatne. Zapewniają wysokiej jakości usługi, gdzie każdy znaleźć może coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejsze to pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, by mieć jak największe możliwości wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>