Trasa biegowa na Chotarzu – Kościelisko

Kościelisko to podhalańska wioska słynąca ze świetnych warunków do wypoczynku, a także do uprawiania różnego rodzaju sportów. Można tu uprawiać m.in. narciarstwo biegowe. Właśnie dla biegaczy stworzono bardzo piękną trasę w jednej z dzielnic Kościeliska, mianowicie na Chotarzu.

Jest to trasa zaliczana do najbardziej malowniczych pod Tatrami, a ponadto posiada tę zaletę, że nadaje się zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami biegowymi, jaki z dla tych, którzy chcą szlifować swoje umiejętności w tym sporcie. Trasa ta ma długość 5 km, ale gdy zima jest łaskawa dla fanów białego szaleństwa, to znaczy kiedy dopisze śnieg, wydłużana jest do 10 km. Cały odcinek trasy jest bardzo dobrze oznakowany i doskonale przygotowany (trasa jest ratrakowana po każdym opadzie śniegu, jak również pomiędzy nimi, jeśli istnieje taka potrzeba). Na początku wije się ona wśród kosówki później nie jest już taka kręta, występują natomiast dość znaczące podbiegi, które potrafią zmęczyć, dlatego wybierając się na trasę, warto pamiętać o zabraniu ze sobą wody, a najlepiej także jakieś energetycznej przekąski. Jedyną wadą tej niemal doskonałej trasy jest fakt, iż nie jest ona naśnieżana sztucznie. Z tego powodu w przypadku bezśnieżnej zimy trasa jest nieczynna. Zdarza się to na szczęście stosunkowo rzadko. Trasa cieszy dość dużą popularnością. Właściwie przez cały sezon można tu spotkać dość dużą liczbę biegaczy, ale nie znaczy to, że jest tu tłoczno.

Zarówno przy punkcie początkowym trasy, jak i końcowym, znajduje się wygodny parking. W pobliżu można znaleźć ciekawe oferty noclegów w Kościelisku (więcej: ), a także wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego, która prowadzona jest przez dwóch wielokrotnych mistrzów Polski w biegach narciarskich i biathlonie. Ponadto w wypożyczalni działa także serwis nart oraz sklep sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>