Wadowice – co warto zobaczyć?

Przemierzając przez południe Polski, grzechem jest nie zajrzeć do najsłynniejszych miast znajdujących się w tym obszarze. Do takich miejsc zaliczymy na pewno Kraków, Wieliczkę oraz Wadowice. To ostatnie miasto szczególnie słynie z tego, że stało się miejscem odwiedzin tysięcy pielgrzymów. W końcu to właśnie tutaj wychował się papież Jan Paweł II.

Niezwykle rozwinięta baza noclegowa Wadowic (noclegi Wadowice➪meteor-turystyka.pl) jest jak najbardziej zachęcająca do tego, by zatrzymać się tu na jakiś czas w celu łapania naprawdę wyjątkowych chwil. Jeśli już znajdziemy się w Wadowicach, to nie powinniśmy się dziwić, że wszystkie drogi prowadzą do domu rodzinnego Jana Pawła II. Obecnie znajduje się w tym miejscu muzeum, w którym możemy dowiedzieć się znacznie więcej na temat tego wielkiego Polaka. Ktoś, kto bardzo lubi zwiedzanie muzeów, na pewno będzie bardzo zainteresowany również tym, by odwiedzić tutejsze Muzeum Miejskie. To właśnie w tym budynku możemy dowiedzieć się wiele ciekawych oraz istotnych informacji nie tylko o samych Wadowicach, ale i o życiu Karola Wojtyły. Jakby nie patrzeć, wszystkie szlaki prowadzą do naszego ukochanego papieża. Czym byłaby wizyta w Wadowicach bez posmakowania kremówek papieskich? W końcu właśnie to był ulubiony przysmak Jana Pawła II.

Poszukując wielu atrakcyjnych miejsc, bez wątpienia możemy odwiedzić również Gorzeń Górny. Jest to malownicza wioska, która leży nad Skawą. Tutaj znajduje się piękny dworek, który obecnie funkcjonuje jako muzeum. To tutaj właśnie znajdują się wszelkie eksponaty powiązane z poprzednimi właścicielami, jak również lokalnym pisarzem – Emilem Zegadłowiczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>