Zamek Krzyżacki w Malborku

Malbork znany jest w Polsce, ale i również na całym świecie głównie za sprawą tutejszego zamku krzyżackiego [więcej na ➞ wikipedia.org]. Ten kompleks zamkowy jest naprawdę ogromny i w rzeczywistości, aby móc pochwalić się całym jego obejściem i zwiedzeniem, trzeba na to poświęcić bardzo dużo wolnego czasu.

Obiekt podzielono na kilka stref, między innymi na zamek średni i wysoki. Dziś możemy zwiedzać ogromną jego część. Mamy tutaj ogromne komnaty, pełne tajemniczości przejścia. Warto wspomnieć o tym, że część nazwana Zamek Wysoki jest dziś głównie rekonstrukcją tego, jak wyglądał on dawniej. W wieku XVIII przebudowano go na spichlerz, jednak postarano się o to, aby dziś mógł zaprezentować się w pełnej okazałości.

Na temat samego zamku w Malborku możemy usłyszeć masę legend. Dzięki temu miejsce te jest jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że zamek ten nigdy nie został przez nikogo podbity. Próbowano tego dokonać, jednak nigdy się to nikomu nie udało. Skoro nie było sposobu, aby go podbić, Kazimierz Jagiellończyk zdecydował się za zamek zapłacić. Tak też się stało. Dopiero wtedy mógł znaleźć się po drugiej stronie muru.

Warto wiedzieć także o tym, że w Malborku znajduje się wspaniała makieta zamku, dzięki której każdy,nawet nie udając się na zamek, może go podziwiać. Makieta ta znajduje się na Placu Piłsudskiego. Jest ona naprawdę sporych rozmiarów, ponieważ ma ponad 2 metry wysokości, oraz 11 metrów długości i 7 metrów szerokości. Świetnym rozwiązaniem są ławki znajdujące się w pobliżu makiety. Dzięki temu można na spokojnie podziwiać jego piękno. Niestety makieta czasami pada ofiarą wandali, którzy nie potrafią docenić tego, w jak pięknym mieście mieszkają.

Jak możemy zauważyć Zamek Krzyżacki w Malborku to wspaniała atrakcja turystyczna, której nie można ominąć. Pamiętajmy jednak o tym, że baza noclegowa [info na noclegi Malbork ➞ meteor-turystyka.pl] tej miejscowości nie jest z gumy. Liczba miejsc noclegowych jest jak najbardziej ograniczona. Noclegi są bardzo chętnie rezerwowane przez turystów, a przybywa ich tutaj około pół miliona rocznie. Głównie możemy wybierać w hotelach i różnego rodzaju pensjonatach, choć pojawiają się również oferty wynajmu prywatnych mieszkań. Warto dokonać wcześniejszej rezerwacji noclegu, jeśli decydujemy się na przyjazd do tego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>